Naujienlaiškis5% papildomos nuolaidos kuponas pirmam pirkiniui

užsiprenumeravus naujienlaiškį!

ATSILIEPIMAI

Footmate fiksatorius
Avalynės prižiūrėjimas žiemos metuAr žinai, kaip prižiūrėti avalynę žiemos metu?

Nusipirkai tokius šaunius batus, o jau po kelių pasivaikščiojimų snieguotu taku jie „susirgo“, pasidarė išmarginti baltomis dėmėmis? Tai ne pasaulio pabaiga, išradingos merginos(ir vaikinai) žino ne tik būdus kaip susitvarkyti su šia šaltajam sezonui būdinga problema, bet ir kaip tinkamai prižiūrint batus juos išlaikyti kaip naujus net kelis sezonus. Pasidalinsime ilgus metus kaupta patirtimi ir su tavimi.

Kaip nuvalyti baltas druskos dėmes?

Yra keletas efektyvių būdų naminėmis priemonėmis nuvalyti dėmės. Svarbiausia valyti vos tik grįžus namo, neleisti batams išdžiūti. Pirmiausia nuvalyk visą purvą šlapiu skudurėliu, tuomet kelis kart nuvalyk batus skudurėliu suvilgytu baltuoju actu ir nusausink popieriniu rankšluosčiu. Su zomšiniais batais sudėtingiau, tačiau taip pat įmanoma išvalyti. Geriausias būdas palaikyti batus virš garuojančio vandens puodo ir patrinti sausu šepetėliu. Rudus zomšinius batus galima valyti kavos tirščiais ir nuvalyti sausu šepetėliu. Visgi su zomšiniais batais per stiprų lietų ar atodrėkį vaikščioti nerekomenduojama.

Jie batai peršlampa

Jie patekai į lietų ar gerai „išsimaudei“ sniege ir batai šlapi iki pirštų galiukų, juos reikia džiovinti. Tik jokiais būdais ne ant radiotoriaus! Karštis kenkia batų odai, ji perdžiūna ir tampa susiraukšlėjusi. Geriau prikišk suglamžytų laikraščių ar popierinio rankšluosčio į bato vidų ir palik džiūti per naktį. Ryte nepamiršk gerai nublizginti batus tepalu.

Avalynės prižiūrėjimas žiemos metuJei batai slysta

Kuomet batai slysta ant ledo ar ant paprasčiausio sniego, tai žiema gali baigtis sugipsuota koja ar ranka. O be to, slystant, krentant gali suplyšti, persikreipti ir patys batai. Tad geriausia pasirūpinti, jog padas nebūtų slidus. Nuvalyk padą ir patepk plonu stiprių klijų sluoksniu (Super Glue, Moment ar pan.), iškart, kol nenudžiuvo pabarstyk padus smulkiu smėliu ir palik išdžiūti. Taip paruošti padai neslys apie keturias savaites. Jei neturi smėlio, gali prilipinti stambaus švitrinio popieriaus gabaliukus(laikys apie dvi savaites). Greičiausias metodas – užsiklijuoti ant bato pado pleistrą, tačiau jis laikys tik porą dienų.

Žiema ir lakuotos odos batai

Lakuoti batai išties madingi ir gražiai atrodo, deja, jie nesutverti minusinei temperatūrai. Tad gali drąsiai dėvėti tik tol kol prasideda šaltukas, nes nuo šalčio lakas sutrūkinėja ir batai praranda savo natūralų grožį.

Ir pabaigai, nesvarbu koks oras, tačiau batai mėgsta švarą. Rask laiko juos nuvalyti, patepti batų tepalu, karts nuo karto palepinti impregnatoriu, tuomet jie tarnaus daug ilgiau.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su Vela.lt slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.