Naujienlaiškis5% papildomos nuolaidos kuponas pirmam pirkiniui

užsiprenumeravus naujienlaiškį!

ATSILIEPIMAI

Footmate fiksatorius
Bėgimo bataiBėgiojimas – sparčiai populiarėjantis sportas Lietuvoje. Todėl labai išaugo kokybiškų bėgimo batų paklausa. Specialistai pabrėžia, kad dažnai bėgiojantiems žmonėms būtina įsigyti bėgimo batus.

Kalbant apie bėgioti mėgstančias moteris, reikia paminėti, jog jos dažnai susiduria su sunkumais renkantis tinkamus sportinius batelius. Paprastai moterų koja būna siauresnė, todėl ir dailiosios lyties atstovėms skirti bėgimo bateliai būna siauresni nei vyriški. Todėl moterims, turinčios plačią pėdą, patariama geriau rinktis vyriškus bėgimo batelius, nes per siauri batai spaus koją ir nebus patogu bėgti. Moterys turi kitokią klubų sandarą nei vyrai, todėl ir bėga skirtingai. Jų kojoms reikalinga didesnė atrama.

Renkantis bėgimo batus, tiek vyrams, tiek moteris reikėtų patikrinti, ar jie turi pagalvėles kulne. Šių pagalvėlių paskirtis – sumažinantį pėdoms tenkančius smūgius, juos amortizuoti.

Žiemai skirti bėgimo bateliai, aišku, turi būti storesni nei vasariniai: storesnė, medžiaga, šonai. Todėl jie būna sunkesni.

Kalbant apie bėgimo batų kainas, viskas priklauso nuo to, ar tai yra profesionalams, ar mėgėjams skirta avalynė. Profesionalių bėgikų, dalyvaujančių varžybose, kroso, maratono bateliai ar vadinamieji varžybiniai startukai perkant užsienyje kainuoja maždaug 100 eurų. Lietuvoje jų kaina kur kas didesnė. Todėl daugelis žmonių tokius batus perka užsienyje.

Bėgimo bataiLabai garsiems, itin aukšto meistriškumo sportininkams, batai kartais gaminami individualiai. Taip elgiamasi ir tais atvejais, kai sportininko specifinė pėda ir avalynės nepavyksta rasti parduotuvėse. Bet taip nutinka labai retai. Bėgimo mėgėjui kokybiškus sportinius batelius galima nusipirkti už maždaug 70 - 100 eurų. Jie puikiai tiks ne tik kasdieniam pabėgiojimui, bet ir mėgėjiškoms bėgimo varžyboms.

Bėgikui-mėgėjui užtenka turėti vienus bėgimo batus. Jei mėgstate bėgioti ne tik asfaltu, bet ir miško keliukais, pravartu turėti dvejus bėgimo batus. Žmonės, dalyvaujantys varžybose ir siekiantys kuo geresnio rezultato, turėtų įsigyti specialiai varžyboms skirtus batus.

Daug žmonių avi bėgimo batus su pagalvėlėmis kulnuose; manyta, kad jos sumažina sąnariams bei pėdai tenkantį krūvį. Tačiau naujausiais tyrimais įrodyta, kad šis teiginys nėra teisingas. Tyrėjai palygino bėgimą avint oro pagalves turinčius bėgimo batelius aukštesne pakulne ir bėgimą basomis. Pastebėta, kad avint bėgimo batelius klubo ir kelio sąnariams teko žymiai didesnis krūvis. Netikėta, tačiau tyrimo metu paaiškėjo, jog kelio sąnariui tenkantis krūvis avint bėgimui skirtus batus buvo netgi didesnis nei vaikščiojant su aukštakulniais. Prieita išvados, kad bėgimo bateliai kenkia sąnariams, nes sukelia jiems didelį krūvį.

Tyrėjai nustatė, kad bėgti basomis saugu ant įvairių paviršių (akmenuotu, žvyruotu taku ir pan.). Tačiau jei bėgiojate basomis, privalote būti atsargūs ir atidžiai žiūrėti į kelią po kojomis, kad neužliptumėte ant stiklų, aštrių akmenų ir nesusižeistumėte pėdų. Apskritai, basomis saugiausia bėgioti ant žolės. Kitais atvejais patariama avėti lengvą avalynę.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su Vela.lt slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.