Naujienlaiškis5% papildomos nuolaidos kuponas pirmam pirkiniui

užsiprenumeravus naujienlaiškį!

ATSILIEPIMAI

Footmate fiksatorius
Judėjimas ir avalynėJudėjimas – neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Norėdami, kad judėjimas teiktų džiaugsmą turime dėvėti patogią avalynę. Jei batai nepatogūs, kiekvienas žingsnis bus nemalonus, skausmingas ir nuotaika suges visai dienai. Nepatogių batų avėjimo, netaisyklingos eisenos pasekmės neretai pasireiškia kojų sąnarių, nugaros, kartais net sprando bei galvos skausmais. Ilgai avint nepatogius batus ilgainiui gali sutrikti pėdų kraujotaka, atsirasti tarpupirščių įtrūkimų, nuospaudų, pėdų deformacijų. Jeigu batai spaudžia ar graužia, atsiranda nutrynimų, pūslių, sudėtingesnių infekcijų. Avint batus smailiu priekiu ir aukštais kulniukais gali atsirasti kauliukas. Taip pat sutrumpėja Achilo sausgyslė, gresia venų varikozė.

Teigiama, kad geriausia yra vaikščioti basomis, nes taip atpalaiduojami kojų raumenys. Basomis kojomis vaikščioti per nelygų, akmenuotą grindinį, per smėlį ar žolę ne tik malonu, bet ir naudinga. Gaila, kad šiuolaikiniai žmonės tai daro vis rečiau. O ir gyvenamoji aplinka tam ne itin palanki. Pavyzdžiui, kaime gyvenantieji gali niekieno netrukdomi vaikščioti basomis ir jie tikrai nesulauks kreivų aplinkinių žvilgsnių. Tačiau pamėginkite basomis išeiti į gatvę didimiestyje. Sutikite, kad atrodys gana keistai, neįprastai ir praeiviai Jus nulydės nuostabos pilnais žvilgsniais.

Taigi kai negalime vaikščioti basomis, reikėtų rinktis patogius, minkštus, nespaudžiančius ir negraužiančius kojų batus.

Išskiriami trys pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovaujantis turėtume rinktis batus.

Pirma, batai turi Jums tikti ir būti patogūs (nei per platūs, nei per siauri).

Antra, batų puspadis turi būti 0,5 – 3 cm. Ne paslaptis, jog daugelis moterų tiesiog dievina aukštakulnius. Anot spelialistų, retkarčiais juos avėti galima ir tai nepakenks sveikoms kojoms. Tačiau avėti aukštakulnius kasdien tikrai nepatartina. Kasdieniam avėjimui tinka batai su 3 -5 cm. kulniuku.

Trečia, batų padas neturi būti per daug kietas ar per daug storas.

Šiuo metu labai populiarūs batai išlenktu padu, tačiau jie tinka ne visiems žmonėms. Viskas priklauso nuo pėdos formos. Nereikėtų tokių batų pirkti parduotuvėje ar užsisakyti internetu; geriausia, kad juos pagamintų individualiai, pagal pėdos formą ir įvertinę kitus niuansus.

Aukštakulnių negalima dėvėti mergaitėms iki 14–16 metų, nes jų raumenų ir kaulų sistema dar galutinai nesusiformavusi.

Sveikiausi batai – su maždaug 2-3 cm. kulniuku, turintys platų priekį, kad nespaustų pirštų, jiems nebūtų per mažai vietos. Taip pat patogūs yra vadinamieji kroksai. Džiugina, kad jie populiarūs ir Lietuvoje. Nors ne tokie populiarūs kaip tose šalyse, kur žmonės labiau vertiną patogumą nei estetinį vaizdą: Anglijoje, Amerikoje.

Didžiausias kroksų minusas yra tai, jog jie pagaminti iš sintetinės medžiagos – gumos, kuri neleidžia odai kvėpuoti. Susidaro palankios sąlygos veistis grybeliui.

Apibendrinant, patogi avalynė turi turėti lankstų padą, kietą užkulnį, maždaug 3-4 cm. pakulnę ir, svarbiausia, neturi spausti, graužti pirštų.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su Vela.lt slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.